Біла Церква, Підвальна, 30

+38 (068) 864 64 64

Показати

+38 (067) 561 10 42

Показати

Лікування карієсу

Лікування карієсу

Карієс являє собою найбільш поширене захворювання порожнини рота. Розрізняють кілька стадій карієсу, і ціна лікування залежить від ступеня розвитку каріозної порожнини. Лікування карієсу постійних зубів в Білій Церкві передбачає повний огляд, рентгенодіагностику, індивідуальний підбір матеріалів і методики лікування.

Лікування карієсу ціна

Ціна лікування карієсу у дорослих і дітей в Білій Церкві варіюється від 400 грн, в залежності від стадії. Лікування глибокого карієсу, що переходить в пульпіт, може коштувати на порядок дорожче.

Лікування карієсу у дітей БЦ

Карієс - це процес руйнування твердих тканин зуба, що протікає за участю карієсогенних бактерій порожнини рота (в складі зубного нальоту), а також переробляються ними харчових залишків. Виробляються бактеріями органічні кислоти поступово руйнують спочатку зубну емаль, а потім і підлягає дентин. В результаті цього в зубі формується каріозна порожнина, стінки якої заповнені м'яким розпадом гниючих зубних тканин і великою кількістю карієсогенних бактерій.

Лікування карієсу в Білій Церкві у дітей практично не відрізняється від лікування дорослих. Дитині так само роблять рентгенівський знімок зуба, лікар визначає ступінь ураження карієсом, готує зуб до пломбування, при необхідності прочищає канали. Далі пломба повинна затвердіти під дією ультрафіолетової лампи, після чого лікар шліфує і надає пломбі форму, щоб маленькому пацієнтові було комфортно.

В процесі лікування дітям включають мультики на екрані, щоб малюк відчував себе спокійно. Лікар простими, доступними для дитини словами пояснює весь процес, щоб дитині було все зрозуміло і цікаво.

Лікування карієсу постійних зубів

Розрізняють такі стадії розвитку карієсу постійних зубів:

  • Карієс в стадії білої плями - це сама початкова стадія карієсу, яка є оборотною, і єдина, яка не вимагає традиційного пломбування. В цьому випадку на поверхні коронки зуба можна помітити одне або кілька білих плям, які говорять про наявність ділянок демінералізації зубної емалі. Власне дефекту ще немає, але біла пляма має шорстку поверхню і в ньому відсутній характерний для здорової емалі блиск. Ця форма карієсу лікується проведенням ремінералізації;

  • Поверхнева форма карієсу - якщо Демінералізація емалі в зоні білої плями триває, то відбувається руйнування структури емалі та формування каріозного дефекту (поки що в межах емалевого шару). У центрі деяких білих крейдяних плям вже є невеликі каріозні дефекти. Така форма карієсу лікується вже традиційним пломбуванням;

  • Середній карієс цьому випадку карієс поширюється глибше емалевого шару, вражаючи верхні шари дентину. Емаль має дуже велику щільність, і тому як тільки каріозний процес поширюється на більш м'який підлягає дентин – розмір каріозної порожнини починає швидко збільшуватися. У цій статті мова піде про лікування саме середнього карієсу, як найбільш частої форми, з якою пацієнти приходять до стоматолога.

  • Глибока форма карієсу - в цьому випадку карієс поширюється на глибокі шари дентину, а пульпа зуба (судинно-нервовий пучок) – відокремлена від дна каріозної порожнини тільки вузькою смужкою здорового дентину. Цю форму відрізняє особлива техніка лікування.

Лікування карієсу на стадії плями проводиться неінваивно, в ряді випадків використовується тільки ультразвук. Лікування карієсу включає в себе наступні стадії:

  1. Огляд, зондування.

  2. Рентгенівський знімок при необхідності.

  3. Обробка зуба бором перед пломбуванням.

  4. Установка лікувальної прокладки.

  5. Установка пломби, затвердіння під ультрафіолетовою лампою.

  6. Шліфування, надання форми.

Вартість лікування карієсу постійних зубів у дітей і дорослих є в прайсі на сайті клініки.Записатися на прийом

Запис на прийом

Запис на
прийом